Budowa i integracja rozwiązań zrobotyzowanych | Robotyzacja produkcji przemysłowej

536 764 435 | sales@roirobotics.com

rozwiazania_niestandardowe_naglowek

Jednym z podstawowych celów robotyzacji przedsiębiorstwa jest podniesienie jakości wydajności produkcji, zarówno pod kątem samych produktów jak i organizacji pracy ludzkiej. W przypadku większości procesów produkcyjnych, bogata oferta standardowych stanowisk zrobotyzowanych oferowana przez ROI Robotics MultiIntegrator zawiera optymalny model rozwiązania, od którego można będzie zacząć proces robotyzacji. Jednak w zależności od charakterystyki produktu i konkretnej sytuacji w zakładzie Klienta, czasem spotykamy się koniecznością zastosowania rozwiązań niestandardowych, aby zapewnić odpowiednie działanie i dochodowość aplikacji.

 

Przykładami rozwiązań niestandardowych mogą być:

Połączenia robota z maszynami już pracującymi u Klienta, np. automatami spawalniczymi czy nożycami do cięcia, w celu wykonywania drobnych lecz kluczowych procesów takich jak spawanie narożników czy wycinanie małych otworów. Tego typu aplikacje łączone pozwalają na pełną automatyzację procesów, które dotychczas wymagały niewielkiego, acz stałego dodatku pracy ludzkiej, która albo była nierentowna albo spowalniała proces produkcyjny.

Stanowiska zrobotyzowane o nietypowych gabarytach – dostosowane do obróbki np. wyjątkowo dużych, długich, ciężkich lub skomplikowanych detali, gdzie konieczne jest zastosowanie dodatkowych torów jezdnych, słupowysięgników lub indywidualnie projektowanych obrotników i/ lub przyrządów.

Obróbka trudnych detali – np. elementów wyjątkowo delikatnych i kruchych (np. w przemyśle spożywczym), elementów o odblaskowych powierzchniach (mogących „oślepiać” standardowe rozwiązania wizyjne), lub o nietypowych kształtach (np. tubki, sprężyny). W takich aplikacjach duży nacisk kładziemy na połączenie rozwiązań podajnikowych, systemów wizyjnych oraz indywidualnie projektowanych chwytaków dla aplikacji do przenoszenia detali. W przypadku aplikacji spawalniczych, rozwiązanie indywidualne może zostać podyktowane koniecznością znalezienia odpowiedniej metody spawania dla elementów wykonanych z materiałów trudnospawalnych lub produktów wymagających wyjątkowej wytrzymałości spoin.

Robotyzacja pracy odbywającej się w trudnych warunkach – np. w środowisku zapylonym, wilgotnym lub w wysokich temperaturach – tutaj należy wziąć pod uwagę nie tylko wpływ takiego środowiska na same maszyny, ale również konieczność całkowitego odseparowania pracowników od samego procesu. 

Niezależnie od wyzwań, które prezentuje robotyzacja niektórych procesów, lata pracy w robotyzacji przekonały nas, że przy odrobinie nieschematycznego myślenia nasi robotycy są w stanie znaleźć rozwiązanie w niemalże każdej sytuacji. Staramy się też nie stawiać sztywnych przegród pomiędzy rozwiązaniami standardowymi i niestandardowymi. Do każdego wdrożenia podchodzimy indywidualnie, aby zapewnić Klientowi maksymalną możliwość rozwoju i możliwie szybki zwrot inwestycji.

Porozmawiajmy o rozwiązaniu dla Ciebie

 Jeśli jesteś zainteresowany automatyzacją produkcji w swoim zakładzie, ale blokuje Cię niemożność sfinansowania Twojego przedsięwzięcia, skontaktuj się z naszym doradcą, który pomoże ukierunkować Twoje poszukiwania i zaproponuje rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb. W przypadku kontaktu mejlowego prosimy o wskazanie stanowiska, które Cię interesuje i podanie podstawowych informacji dotyczących Twojej firmy. Zapraszamy do kontaktu! Napisz: info@roirobotics.com lub zadzwoń + 48 533 712 322 albo skorzystaj z formularza poniżej:

Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru pliki przeznaczone do przesłania. Maksymalna liczba przesyłanych plików wynosi 10.
Suma załączników (pliki .pdf, .jpg, .png, doc, docx, .rtf) nie może przekraczać wielkości 12 MB
back to top